Music-Lives.TK

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Music-Lives.TK

~HoşGeldiniz~ Misafir
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01 1970
Toplam Mesajınız: 0

Exper'den çocuklara dizüstü

djenergy
    djenergy
    3.Derece
    3.Derece

Erkek
    Müzik Türü</b></s> : Techno-Disco Dance
    Rep : 0
    Tecrübe Puanı : 0

Konu İkonu Exper'den çocuklara dizüstü

Mesaj tarafından djenergy Paz Kas. 16 2008, 12:11

Intel Atom işlemcisi ve dayanıklı yapısıyla 5-12 yaş arası çocuklara özel olarak geliştirilen BilgePisi, yakında satışa sunulacak

Exper'den çocuklara dizüstü 1226405226_bilgepisi_1Bilgisayarla tanışma yaşının her geçen gün daha da düşmesiyle birlikte çocukların teknolojinin zararlı etkilerinden korunması ihtiyacı baş gösterdi. Bu amaçla üretilmeye başlanan çocuk bilgisayarları bir furya haline geldi ve birçok marka başarılı ürünlere imza attı. Son olarak Türkiye'nin başarılı markalarından Exper de BilgePisi adını verdiği dayanıklı ve güvenli bir taşınabilir bilgisayar üretti.
    Anaokulu ve İlköğretim öğrencilerine yönelik geliştirilen BilgePisi bilgisayarlar kolay kullanımlı arayüzleri, sakıncalı internet sitelerine girişleri engelleyen yapısı, çarpma ve düşmelere karşı dayanıklılığı ve su geçirmeyen klavyesi ile öne çıkıyor. Intel ile birlikte geliştirilen bilgisayar Exper markasıyla raflardaki yerini almaya hazırlanıyor.

Dayanıklı yapı
    Intel Atom işlemciyle çalışan BilgePisi’de Magic Desktop adı verilen eğitim programları paketi veriliyor. Paket dahilinde yaratıcı ve eğlenceli uygulamalar sunuluyor. Çocukların gönül rahatlığıyla kullanabilmesi için dayanıklı bir gövdeye yerleştirilen bilgisayarın klavyesi su geçirmez olarak tasarlanmış. Böylece üzerine sıvı dökülmesi veya düşmesi durumunda hasar riski önemli ölçüde azaltılmış. Ekran boyutu 8.9 inç olan BilgePisi bilgisayarlarda dahili webcam, mikrofon ve hoparlör bulunuyor. İşletim sistemi olarak Microsoft Windows XP Home Türkçe tercih edilmiş.
    Teknik özellikler
    İşlemci Intel Atom N270 1.6 GHz
    İşletim sistemi Microsoft Windows XP HomeTürkçe
    RAM 512 MB RAM
    Sabit disk 10 GB (2+8 GB) Flaş disk
    Ekran 8.9 inç LCD
    Hoparlör/ Mikrofon Var / Var
    WLAN Var, 802.11B/G
    Kamera Var
    Diğer Su geçirmez klavye, düşmeye dayanıklı gövde (60 cm), Magic Desktop eğitim paketi
    Fiyat 449 USD + KDV

Similar topics

-

Forum Saati Cuma Nis. 26 2024, 10:07